Валюта
EUR
  • BGN
  • EUR
  • USD
Язык
Меню
Профиль
Язык
Посмотреть все статьи

Slow Pitch Jigging — искусство ловли рыбы на кусок металла

Slow Pitch Jigging — искусство ловли рыбы на кусок металла

Слоу-пич джигинг (Slow-Pitch Jigging) -   риболовна техника, възникнала до неколко лет в Японии, днес печели все повече читатели по цял свят. Идея за този вид риболов и популяризирована изначально от Норихиро Сато (Norihiro Sato), титулован като нейн създател.

Каква е разликата с добре познатият спийд джигинг ? Всеки който е опитвал бързо водне на пилькере, вероятно в начале то е реагирал: "Ох, този рыболов е уморителен!" . Така възниква и погрешното впечатление, че джигингът изисква мускули и сила. Много рыбаловци с се отказали изобщо от джигинга, след първите си опить със спийд джигинг. Слоу-пич джигингът предлага съвсем различно усещане! Тази техника е въздигната до знатока, както много неща исмислени от японцы :) Рыболовът е много по-приятен и резултатен от много других познати техники. Не е трудно човек да се учить, достаточно е да разбери принцип на слоу-пич джигинг и да ги приложи на практике.

СЛОУ-ПИЧ ДЖИГИНГ ОТ НОРИХИРО САТО

Изглежа лесно, нали?

Да, така е! Не е нужно да измъчваш мускулатурата си.

ВЯРВАШ ИЛИ НЕ, ТАЗИ ТЕХНИКА РАБОТЫ!

  1. Ефективна е при рыбалках на много видов риба, от бързо-плуващи до дънни видов.
  2. Работают при широкой гаме от "настроения" на рибите (не само когато саактивни, но и когато не са).
  3. Работы во многих по-разнообразных морских и метеорологических условиях.
  4. Хваща повече риба!

Е, все пак, когато рибата се храни активно и знают къде се намира, могут да използваме всякаки риболовни техники. Но рибата не активна постоянно. Всъщност, на повечето места активността на рибата продължава 1-2 часа, като това се случва няколко пъти на денонощие. Ако не ви се мотае из морето цял ден, в търсене на пасажактивна риба, ще трябва да опитате нещо различно. И така, как да уловим риба, когато тя не се храни активно? Слоу-пик джигингът е възникнал точно от тази идеи.

Как да уловим риба, когато тя не се храни активно? Слоу-пик джигингът е възникнал точно от тази идеи

КАК РАБОТИ?

Хищниците винаги търсят лесна жертва, за да се нахранят. Колкото е по-лесна, толкова по-добре. Това е инстинкт! Наранена рибка-жертва прави хаотических движений, спиралей, стрелок се без порядъно в различни посоки, проблясвайки и ... ПОТЪВА към дъното! В морската экосистема, да се движиш надолу е признак на слабост. Това эвакуа, че или не можеш да плюваш, или търсиш укритие да се спасиш. Это, какво цели слоу джигинга, это какво искаме да наподобим, за да съблазним зъбатите хишници. Слоу-пич джигинг не перепрыгва бавно въртене с макарата. Това е непрекъсната последовательная от движения, накъсани от спирания. Завъртане-спиране, на всяка стъпка (смола). Базовый темп е 1 стъпка в секунду. И това е достанут по-бавно, в сравнении със стария спийд (скоростен) джигинг.

  1. При първата стъпка "Оборот с макарата" пръчката се огъва плавно надолу, натрупвайки энергии, необходима за стъпка 2 (да изтегли джига, с плавным ускорением нагора). Стъпката может быть да бъде цял оборотов с дръжката, может да е 1/2 или 1/4. При всяка стъпка "оборот с макарата" можно да добавяте движения с върха на пръчката (рывком), не е задължително, вие решавате.
  2. След завършване на стъпка "оборот с макарата", спирате навиването и държите пръчката в горната позицию, която е стигнала (без да я навеждате обратно). По този начин, огъната пръчка отскача нагоре до изправено положения, освободивайки энергии си с камшистски движением. Така джигът се стрелва нагора и веднага след това се обръща встрани, освободен от приложената силы. Центрально балансираните джигове се плъзват напречно, като плуват в хоризонтална посока за момент. Това е моментът, в който преследващата го риба захапва!
  3. Навеждате пръчката надолу с половин оборотов или без да обирате изобщо с макарата. Ако завъртите 1/2 оборота при наступлении и 1/2 оборота при извещении о нагоре, джигът продължава да танцулька, издигайки се, като играта му е накъсана с от спирания, при които се плъзга встрани, напречно. Ако само наведете пръчката, без оборотов с макарата, джигът потъва свободно, извършвайки вградените му движения. Това също и много популярный момент на захапване.
  4. Точно в момент, в който джигът потъвайки натежи на върха на пръчката, го изтегляте обратно нагоре с оборотов на макарата (и джъркване с пръчката, по желанию). Така стигате отново до стъпка 1, завършвайки цикъла. Многое вероятно в този момент да усетите, че имате риба, захапала по времени на предишната стъпка. Можете променять все виды движения - с пръчката, скоростта, длительности на изтечении, ритме и времетране на стъпките, както и поймете между ними.

Слоу-пич джигинг не перепрыгва бавно въртене с макарата. Това е непрекъсната последовательная от движения, накъсани от спирания.

Вижте повече в статиата ОСНОВНИ ДВИЖЕНИЯ В СЛОУ-ПИЧ ДЖИГИНГА. Никога не может да бъдем абсолютно сигурни, какво точно провокира рибата да реагира на джига. Основното схващане е, че рибата атакующая, когато джигът се плъзга в хоризонтальна позицию или потъва свободно. С другом думи, това са моментите, когато джигът е оставен да плува свободно, без никако въздействия от нашей страны. В слоу-пик джигинга се стараем да увеличим максимально броят на тези моменты. Не се престаравайте с энергичными движениями. Накарайте джигът да легне хоризонтально. Оставете го да плюва. Оставете го да распространяется свободно! Чрез този метод с постигнати огромни результатов в риболова на всекаки виды риба. Групери, трески, рифови и другие дънни риби, в повечето случай не се цел на риболов с условными методами. Но тези деликатесни виды селовят най-успешно чрез слоу-пич джигинг. Всичките различаются и подвидове Туна и Амбърджак, изобщо всякакви бързо-плуващи жълто-опашати хищника, също много обичат бавното движение и потъджиговете на слоу джиговете. Най-важната особеност на Слоу-пич Джигинга е да сте вертикально подравнени с джигом! Той трябва да е под вас, а не встране. Целая конфигурация на риболовната экипировка для медленного джигинга, както и управлението на лодке, вокруг основно на тази цел! А когато не может да стоит вертикально, слоу-пич джигингът почти не работает.

Вижте повече в статиата ЛЕКА ЛИНИЯ ЗА ВЕРТИКАЛЬНУЮ ИГРА ( очаквайте скоро ). Най-забавна част в слоу-пик джигинга и огромнят избор за тактические решения. Слоу-пич принципите ви карат да осъзнаете и да си представите как играе джига. Това знание ви дава възможност да променяте линии и тактика по своему усмотрению, когато не работают. Имейте толкованья много възможности за сбор. Можете изменить вид на пръчката , макарата , форма, цвет и глотание на жига , основната линия , шок-лидера , куките , да не говорите о разнообразии движения с пръчката и обиране с макаратом! Комбинируйте са безкраен брой, но в същото време не е трудно да изучите тази технику :) Слоу-пич принципите с толкова прости. Искрено се надявам и ще направя всичко възможно, да ви помогна да разберете, овладете и се наслаждавате на тази толкова успешна риболовна техники.

Оставить комментарий

Код безопасности
    Пока без коментариев